Wczoraj dyrektor Marcin Mańkowski, który jest szefem Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze podjął decyzję o rozproszeniu pięciu Zespołów Ratownictwa Medycznego na terenie miasta. Do tej pory zespoły pracujące w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego, zespoły transportowe, ekipa koronalansu i załoga Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej, stacjonowali w jednym, zabytkowym budynku przy ul. Chrobrego.

Zdjęcie profilowe Roberta Górskiego, Obraz może zawierać: 1 osoba“W obecnej sytuacji dyrektor Marcin Mańkowski chce uniknąć możliwości nagłego zarażenia się wszystkich pracowników koronawirusem w jednym miejscu, co mogłoby doprowadzić do wstrzymania wyjazdów ambulansów Pogotowia Ratunkowego.

Dziękuję za osobiste zaangażowanie się w sprawę szybkiej dyslokacji prezydentowi Janusz Kubicki, dyrektorowi Waldemar Michałowski oraz ich współpracownikom z Urzędu Miasta. Składam również serdeczne podziękowania dla władz, kierownictwa i pracowników Uniwersytetu Zielonogórskiego, Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, IV LO, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych oraz dla Pana Marka Włodarczyka z firmy Gumar, który udostępnił bezpieczne miejsce dla jednego z naszych ambulansów”

Więcej bieżących informacji z działań Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze znajdzie na poniższym profilu:
https://www.facebook.com/wsprzgora

Wczoraj dyrektor Marcin Mańkowski, który jest szefem Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze podjął decyzję o…

Opublikowany przez Roberta Górskiego Sobota, 21 marca 2020