Zakład Gospodarki Komunalnej testuje dzisiaj (19.11) elektryczne pojazdy. Każdy z nich ma niemal bezszelestnie odbierać odpady na deptaku i obsługiwać zielonogórskie osiedla. Chcemy być nowocześni i coraz bardziej eko – informuje prezes ZGK Krzysztof Sikora. 

Ruszył przetarg na zakup nowych pojazdów elektrycznych. Jak zapowiada Krzysztof Sikora, prezes ZGK to dopiero początek zmian. – Do końca grudnia planujemy zakupić dwie „brygadówki”, które będą bardzo przydatne na budowanym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ul. Wrocławskiej i do czyszczenia koszy przy ścieżkach rowerowych – informuje K. Sikora. – Chcemy być nowocześni i coraz bardziej eko. To kolejny etap wymiany zużytego sprzętu, odmładzania naszego taboru – podkreśla.

W przyszłym roku w planach jest zakup 8 pojazdów elektrycznych lub zasilanych paliwem alternatywnym, które zastąpią te spalinowe. Posłużą między innymi do zamiatania ulic. Warto wspomnieć, że w przyszłym roku w Zielonej Górze powstanie stacja paliw alternatywnych.

 

(rk)-WZG