Program działa od sześciu lat i cieszy się popularnością wśród zielonogórzan. We wtorek, na deptaku wręczono pani Justynie kartę o numerze 45.000.

ZGrana Rodzina to miejski program skierowany do wszystkich zielonogórskich rodzin. Wystarczy być zameldowanym w Zielonej Górze i być rodzicem co najmniej jednego dziecka poniżej 18 roku życia. Dla posiadacza karty otwierają się możliwości pozwalające na aktywne spędzenie czasu, zjedzenie czegoś pysznego, zadbanie o swoje zdrowie i urodę. ZGrana Rodzina to blisko 200 ofert przygotowanych specjalnie dla tych, którzy są w programie.

– Już 80 procent mieszkańców miasta ma kartę ZGranej Rodziny lub Zgranych Zielonogórzan 50+ – mówiła przy mobilnym stoisku programu, Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych w magistracie.

We wtorek, do tego zgranego grona, dołączyła pani Justyna. W. Haręźlak wręczyła jej symboliczną kartę z numerem 45.000. – To niesamowite spotkanie. Za każdą z wydanych kart kryją się nasi mieszkańcy i ich historie. Dzisiaj mam wyjątkowe szczęście wręczyć uroczyście kolejną z nich. A jako, że jesteśmy jeszcze w atmosferze Winobrania, to Bachus poprosił mnie o przekazanie drobnego upominku – W. Haręźlak podała pani Justynie butelkę wina. Młoda zielonogórzanka została też obdarowana dużym kartonem, w którym ukryte zostały upominki dla jej synka.

– Karta ZGranej Rodziny daje ogromne przywileje i zniżki. Wszystkie rodziny, które ją posiadają, bardzo się z niej cieszą. Muszę jeszcze przejrzeć oferty, ale jako pierwszą wykorzystam na pewno zniżkę na basen – przyznała pani Justyna.

Ambasadorzy programów: ZGrana Rodzina i ZGrani Zielonogórzanie 50+ przedstawili też niespodziankę. Z oferty Miasto dla Gastro mogą również skorzystać mieszkańcy, którzy posiadają kartę ZGrani Zielonogórzanie 50+. Wystarczy odpowiedzieć poprawnie na jedno pytanie dotyczące Zielonej Góry, a karta zostanie zasilona kwotą 20 zł. Voucher można wykorzystać u jednego z blisko 50 partnerów akcji, składając zamówienie za min. 21 zł. Jeśli posiadacz karty nie zrealizuje vouchera w przeciągu dwóch tygodni, dodana na jego kartę kwota, wraca do puli nagród.

(ap)-ŁZ