Prezydent Janusz Kubicki popiera apel klubu radnych Zielona Razem do polityków Prawa i Sprawiedliwości. – Majowe wybory prezydenckie trzeba odwołać – przekonuje gospodarz Zielonej Góry. O przełożenie wyborów apelują Bartek Jędrzejak, dziennikarz TVN i radni: Paweł Wysocki, Filip Czeszyk i Grzegorz Hryniewicz.

>>> POPRZYJ APEL <<<

Prezydent Janusz Kubicki w codziennej audycji „Miejski Alert” w Radiu Index stanowczo opowiedział się przeciwko organizacji wyborów prezydenckich 10 maja. – Ta emocjonalna dyskusja jest w ogóle niepotrzebna – mówił gospodarz Zielonej Góry. – Czytam komentarze polityczne i bardzo się dziwię. Kłótnie do niczego dobrego nas nie doprowadzą. Powinniśmy przesunąć wybory prezydenckie – przekonywał. – Z całego kraju dochodzą głosy od wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, że tej trudnej operacji logistycznej nie da się przeprowadzić w sytuacji zagrożenia epidemicznego. Jak mają się zebrać komisje wyborcze? Z jednej strony apelujemy Zostań w Domu, z drugiej proponujemy głosowanie korespondencyjne. Obecnie musimy skoncentrować się na walce z koronawirusem i skutkami spowolnienia gospodarczego. Setki, tysiące ludzi może stracić pracę i środki do życia. Dla nich najważniejsze jest to, aby mieli co do garnka włożyć – podkreślał. – Rząd powinien jak najszybciej odwołać te wybory – zaapelował do rządzących.

Janusz Kubicki popiera apel klubu Zielona Razem do zielonogórskich polityków PiS, aby przyłączyli się do inicjatywy w celu odroczenia przynajmniej do jesieni wyborów prezydenckich w Polsce. – Włączcie myślenie – nie ryzykujcie zdrowiem Polaków – przełóżcie te wybory! – napisali radni Zielonej Razem.

Znany dziennikarz poparł apel

Apel Zielonej Razem poparł Bartek Jędrzejak, dziennikarz TVN, pochodzący z Zielonej Góry.

– To trudny czas, inny niż wszystkie do tej pory, dlatego jestem za tym, żeby przełożyć wybory – twierdzi Bartek Jędrzejak. – Przede wszystkim ze względu na nasze zdrowie, żebyśmy jeszcze nie wychodzili z domu, i bardzo mocno o siebie dbali. Po drugie, w kraju demokratycznym wszyscy kandydaci muszą mieć równe prawo prezentowania swojego programu wyborczego. Bez względu na to, czy to jest prawica, lewica, centrum, czy kandydaci  z „kosmosu”. W obecnej sytuacji, kampania jest mocno ograniczona, kandydaci nie mają równego prawa.  Jeśli też myślicie tak jak ja, poprzyjcie apel klubu Zielona Razem.

Przełóżmy Wybory – Bartek Jędrzejak

Posłuchajcie i wypełniajcie 🙂 👇👇👇https://www.petycjeonline.com/przeoenie_wyborow_prezydenckich_-_apel_klubu_radnych_zielona_razem#sign

Opublikowany przez Janusz Kubicki Poniedziałek, 30 marca 2020

>>> POPRZYJ APEL <<<

Kpina z demokracji!

Paweł Wysocki (wiceprzewodniczący Rady Miasta Zielona Góra) . – Zachęcam wszystkich do podpisania petycji o nie przeprowadzanie wyborów w terminie. Od trzech tygodni nawołujemy, żeby zostawać  w domu, a nasze dzieci uczą się zdalnie. Niektórzy z nas wzięli przymusowe urlopy i też pracują w domu zdalnie. A w maju miliony ludzi pójdzie do urn wyborczych, wszyscy będą macać te same długopisy i karty do głosowania. Tak być nie może. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego apelujemy, aby wybory przesunąć najszybciej na jesień.

ZIELONA RAZEM APELUJE O PRZESUNIĘCIE WYBORÓW!

⚠️ZIELONOGÓRZANIE APELUJĄ O PRZESUNIĘCIE WYBORÓW❗Pod petycją tylko w ciągu pierwszych 7 godzin podpisało się kilkuset mieszkańców miasta! LINK DO PETYCJI W TEKŚCIE⬇️✉️Tym razem film z apelem przesłał do nas Wiceprzewodniczący Rady Miasta – Paweł WYSOCKI (Radny Prezydenckiego Klubu Zielona Razem) – WYSYŁAJCIE SWOJE FILMY!Link do petycji:✍️ https://www.petycjeonline.com/przeoenie_wyborow_prezydenckich_-_apel_klubu_radnych_zielona_razem?fbclid=IwAR2nhEQRZrYsQtNUi3EE8v-tKmQf1tPAIMBb1Qt8cWQEThvWCO36Dq_Q3iY

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Niedziela, 29 marca 2020

Radny Filip Czeszyk, też nie owija w bawełnę –  Organizowanie wyborów teraz to skrajna nieodpowiedzialność, igranie ze zdrowiem i życiem Polaków – mówi. – Nie możemy narażać zielonogórzan na poważne niebezpieczeństwo. Walczymy o przetrwanie. Ponadto kampania wyborcza  w tej sytuacji to farsa, kpina z demokracji. Wybory nie byłyby równe, bo jeden zawodnik, prezydent Andrzej Duda jest na boisku, a pozostali muszą siedzieć w domu.

ZIELONA RAZEM ZA PRZESUNIĘCIEM WYBORÓW!

⚠️ZIELONOGÓRZANIE APELUJĄ O PRZESUNIĘCIE WYBORÓW❗Pod petycją tylko w ciągu pierwszych 7 godzin podpisało się kilkuset mieszkańców miasta! LINK DO PETYCJI W TEKŚCIE⬇️✉️Tym razem film z apelem przesłał do nas Wiceprzewodniczący Rady Miasta – Paweł WYSOCKI (Radny Prezydenckiego Klubu Zielona Razem) – WYSYŁAJCIE SWOJE FILMY!Link do petycji:✍️ https://www.petycjeonline.com/przeoenie_wyborow_prezydencki…

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Poniedziałek, 30 marca 2020

>>> POPRZYJ APEL <<<

Grzegorz Hryniewicz (radny Zielona Razem)- Szanowni Państwo, Drodzy Zielonogórzanie, zachęcam, żebyście podpisali się Państwo pod apelem, który przygotowaliśmy z kolegami z Zielonej Razem. Apel dotyczy przeniesienia wyborów z 10 maja na jesień. Nie po to siedzimy teraz w domach, nie po to walczymy z koronawirusem, nie po to dbamy o osoby starsze i dzieci, żeby 10 maja tak bardzo zaryzykować, aby wyjść i zagłosować w wyborach. Podpisujcie się pod apelem o przełożenie wyborów.

Grzegorz Hryniewicz: Wybory można przełoŻYĆ!

⚠️ZIELONOGÓRZANIE APELUJĄ O PRZESUNIĘCIE WYBORÓW❗ (Wasze nagrania). Pod petycją tylko w ciągu pierwszych 7 godzin podpisało się kilkuset mieszkańców miasta! LINK DO PETYCJI W TEKŚCIE⬇️✉️Tym razem film z apelem przesłał do nas popularny zielonogórski społecznik i radny Grzegorz Hryniewicz (z prezydenckiego klubu Zielona Razem) – WYSYŁAJCIE SWOJE FILMY!Link do petycji:✍️ https://www.petycjeonline.com/signatures.php?tunnus=przeoenie_wyborow_prezydenckich_-_apel_klubu_radnych_zielona_razem&page_number=49&num_rows=10&fbclid=IwAR2VTi3V-04EwzGhgdr0-3tqWPSJXc5CiWuDiDOH3lrqSSc091tfTTRICQ0

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Poniedziałek, 30 marca 2020

W apelu czytamy:

“Do zielonogórskich polityków PiS, w szczególności posła Jerzego Materny i Marka Asta, do przewodniczącego Rady Miasta Zielona Góra  Piotra Barczaka oraz pozostałych radnych w będących członkami Prawa i Sprawiedliwości Bożeny Ronowicz, Eleonory Szymkowiak, Jacka Budzińskiego i  Marka Budniaka.

Apelujemy do Państwa o wsparcie naszych działań w celu odroczenia co najmniej do jesieni wyborów prezydenta naszego kraju. Przygotowaliśmy projekt uchwały Rady Miasta. Chcemy aby wszyscy radni podpisali się pod tym projektem. Od jutra będzie możliwość potwierdzenia swym podpisem , że bardziej niż wybory cenimy sobie zdrowie mieszkańców.

Zdrowie i życie  mieszkańców to wartość najwyższa i nikt nie ma prawa narażać go na niebezpieczeństwa z żadnego powodu.

To  władze samorządowe będą  odpowiedzialne za organizację wyborów  w czasie epidemii i to my bezpośrednio będziemy musieli namawiać ludzi by zaryzykowali zdrowiem nie tylko idąc do wyborów ale pracując przy ich organizacji.

Nie chcemy tego i  sprzeciwiamy się temu z pełną stanowczością. Mamy obowiązek chronienia mieszkańców przed zagrożeniami i jest to najważniejszy z wszystkich naszych obowiązków. Nawet gdyby miało to oznaczać przełożenie jakże ważnego wydarzenia.

Dlatego jako radni klubu Zielona Razem  namawiamy do  o przyłączenie się do naszego apelu o  przesunięcie wyborów prezydenckich na dużo późniejszy termin, kiedy minie zagrożenie epidemiologiczne i który będzie w pełni bezpieczny dla mieszkańców Zielonej Góry”.

>>> POPRZYJ APEL <<<

⚠️ ZIELONA RAZEM APELUJE! ⚠️PRZEŁÓŻMY WYBORY! – UDOSTĘPNIAJCIE! Włączcie myślenie – nie ryzykujcie zdrowiem Polaków –…

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Niedziela, 29 marca 2020