Jak lubuscy winiarze oceniają zainteresowanie ich ofertą? Mniejsza ilość stoisk na winobraniowym jarmarku przyczyniła się do tego, że wino i winiarstwo wysunęło się na pierwszy plan. – W tym roku czujemy, że jesteśmy sercem, jesteśmy najważniejsi – mówiła Małgorzata Krojcig z winnicy Stara Winna Góra w Górzykowie.

Goście święta Zielonej Góry i mieszkańcy miasta mogą zobaczyć, jak różnorodne jest winiarstwo w regionie lubuskim.

Tradycji stało się zadość i Winobranie jest. Wygląda winiarsko, co nas bardzo cieszy. Goście dopisali, w tym roku czujemy, że jesteśmy sercem, jesteśmy najważniejsi pod takim kątem, że to Miasteczko Winiarskie jest typowo winiarskie. Gościom się to podoba, podoba się to, że mogą odwiedzić wiele domków, zwiedzić wiele winnic, poznać różne historie, bo przecież każda winnica to inna historia – Małgorzata Krojcig.

Winobranie sprzyja też podróżom po winnicach – uważa Małgorzata Krojcig.

Nasz region jest stworzony do enoturystyki, jest klimatycznie i terenowo piękny do zwiedzania. Enoturyści, czyli turyści przyjeżdżający na winnice mogą skosztować regionalnych produktów, bo przecież Zielona Góra winem i dobrą kuchnią stoi, dobrymi produktami regionalnymi. To widać zresztą na Winobraniu – szefowie kuchni przygotowali specjalne dania w restauracjach – Małgorzata Krojcig.

Studio Winobraniowe: Małgorzata Krojcig

W Studiu Winobraniowym Radio Index 96 fm : Małgorzata Krojcig, Stara Winna Góra – Winnica Rodziny Krojcig.Partnerzy Winobraniowego Studia Radia Index 2020:Restauracja Winiarnia BachusStacja Kontroli Pojazdów PolControl ul. Jana z Kolna, zajezdnia PKSEvity

Opublikowany przez Radio Index 96 fm Środa, 9 września 2020

Aleksandra Pietruszewska - Radio Index