Jak poinformował prezydent Janusz Kubicki, miasto postawi dziesięć zielonych ładowarek do urządzeń mobilnych. Dodatkowo będą odstraszać komary. Zadanie zostanie zrealizowane z Budżetu Obywatelskiego.

Ładowarki będą zasilane energią słoneczną. Nie tylko doładują smartfony, tablety i nawigację satelitarną. Dostarczą też WiFi i zostaną wyposażone w narzędzie, które pozwolą na naprawę rowerów.

Projekt realizowany jest w ramach Budżet Obywatelski – Zielona Góra i zakłada budowę sieci dziesięciu „Zielonych Ładowarek” ze stacjami naprawy rowerów w następujących lokalizacjach:

*ul. Stary Rynek
*ul. Generała Józefa Sowińskiego
* ul. dr. Pieniężnego
*ul. Podgórna
*ul. Plac Bohaterów
* ul. Wrocławska
* ul. Zjednoczenia
*ul. Sulechowska
*ul. Stefana Batorego
* ul. Dworcowa

– Zielone Ładowarki, wytwarzając prąd ze słońca i wiatru oprócz udostępniania bezpłatnego ładowania dodatkowo podkreślają ekologiczny, innowacyjny i turystyczny charakter Zielonej Góry – napisał prezydent Janusz Kubicki.

W jaki sposób podłączymy telefon lub inne urządzenie? Ładowarka będzie posiadała maszt z kabelkami. Telefon położymy na wygodnym podajniku. Przy ładowarkach postawimy ławki, żeby można było odpocząć, bo wiadomo, że nasze urządzania nie naładują się w dwie minuty.

Zamontowany głośnik daje dodatkowe możliwości. Turyści np. przy Palmiarni będą mogli zapoznać się z historią Zielonej Góry. Ładowarka dzięki specjalnym czujnikom odstraszy też komary. Osoby niewidome dostaną komunikaty w języku Brajla.

Przy każdej ładowarce będzie oświetlenie LED

Materiały UM
Materiały UM

 

Takie zielone ładowarki już niedługo pojawią się w naszym mieście! 🍃 Zasilane energią słoneczną doładują smartfony,…

Opublikowany przez Janusz Kubicki Poniedziałek, 17 sierpnia 2020