Kontrola osób na kwarantannie i przypominanie o obowiązku noszenia maseczek to zadania policji w związku z pandemią koronawirusa. Funkcjonariusze sprawdzają, czy zielonogórzanie przestrzegają przepisów np. w autobusach MZK. Mimo oznaczeń i komunikatów głosowych w pojazdach, zdarzają się pasażerowie, którzy podróżują bez osłony nosa i ust.  Ostatnio policjanci weszli też do jednej z dyskotek. Jaki był rezultat kontroli?

Niestety, w jednej z dyskotek stwierdzili, że zabawa się odbywała. W związku z tym oczywiście będą podjęte stosowne kroki, w tym między innymi wystąpienie do sanepidu celem nałożenia grzywny. To absolutnie nie powinno się odbywać. Kontrolujemy wszystkie miejsca, gdzie może dochodzić do naruszeń, a ten przykład pokazuje, że nie mówię tego tylko po to, żeby się wypowiedzieć, ale na potwierdzenie czynności, które podejmujemy – mł. insp. Jarosław Tchorowski, komendant miejski policji w Zielonej Górze.

Sami policjanci zabezpieczają się przed potencjalnym zakażeniem, zanim rozpoczną służbę. Mają do dyspozycji środki ochrony osobistej.

Mówimy tutaj o kombinezonach, bo czasem i takie interwencje mogą być potrzebne, że trzeba będzie ubrać się w kombinezon, bo będziemy mieć do czynienia z osobą zarażoną. Posiadamy rękawiczki, maseczki, środki dezynfekcyjne, ozonatory, specjalne lampy do dezynfekowania pomieszczeń wewnątrz naszych budynków. Jeśli chodzi o pojazdy, tak samo są ozonowane – mł. insp. Jarosław Tchorowski.

Gość na 96 fm: Jarosław Tchorowski

Gościem programu jest Jarosław Tchorowski, komendant miejski policji.

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Niedziela, 18 października 2020

Aleksandra Pietruszewska - Radio Index