– Zielonogórska oświata zdała egzamin – to zdanie Jarosława Skorulskiego, naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miasta.

Gość „Rozmowy na 96FM” pytany był przez nas o to, jak można ocenić zakończony kilka dni temu szkolny oraz jak funkcjonowały miejskie szkoły, przedszkola w dobie pandemii koronawirusa.

To był trudny rok, ale myślę, ze bardzo szczęśliwie zakończony. Dyrektorzy dzięki wysiłkowi nauczycieli zakończyli rok z pełnym sukcesem. Pewnie, ze chcieliby wrócić we wrześniu do szkół – Jarosław Skorulski.

Nie był to jednak łatwy okres. Skorulski zwrócił uwagę na zaangażowanie zielonogórzan.

Część szkół wypożyczała sprzęt, który był w pracownikach informatycznych. Mieliśmy zastrzyk z ministerstwa. Zakupiliśmy 44 sztuki sprzętu komputerowego, Trzeba powiedzieć o wielkim zaangażowaniu społeczności Zielonej Góry. Ludzie spontanicznie oddawali swoje laptopy – Jarosław Skorulski.

Na razie nie wiadomo, czy szkoły zostaną otwarte we wrześniu.

Rozmowa na 96FM – 30.06.2020

Sprawy związane z zielonogórską oświatą oraz parkiem w Zatoniu. O tym porozmawiamy z Jarosławem Skorulskim, naczelnikiem Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Zielona Góra.

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Wtorek, 30 czerwca 2020

Maciej Noskowicz - Radio Index