W związku z epidemią koronawirusa tryb pracy zmieniła również zielonogórska straż miejska. Strażnicy w dalszym ciągu pracują od poniedziałku do piątku w godzinach funkcjonowania urzędu, ale w znaczny sposób zmienił się sposób pełnienia przez nich służby.

fot. poscigi.pl

Funkcjonariusze w czasie służby patrolują okolice miejsc, w których gromadzą się mieszkańcy. Kontrolowane są place zabaw, boiska, parki oraz ścisłe centrum miasta. Zwracają uwagę na skupiska ludzi oraz przekazują informacje o zagrożeniu spowodowanym nierozważnym zachowaniem. Strażnicy reagują także na kolejki przed sklepami, aptekami oraz innymi lokalami nakazując zachowanie pomiędzy stojącymi ludźmi bezpiecznego odstępu.

Od minionego tygodnia patrol straży miejskiej obecny jest w wydziale komunikacji. Funkcjonariusze pilnują, żeby przed budynkiem nie tworzyły się kolejki, do środka wpuszczane są osoby, które wcześniej zarejestrowały się drogą mailową na załatwienie swojej sprawy. Każda osoba zobowiązana jest przed wejściem do dezynfekcji rąk. Dzięki wprowadzonym zmianom mieszkańcy załatwiają swoje sprawy w komfortowych, zarówno dla nich jak i urzędników, warunkach.

fot. poscigi.pl

Aby zminimalizować kontakt pomiędzy osobami straż miejska zwraca się do mieszkańców z prośbą o zgłaszanie interwencji dyżurnemu drogą mailową lub telefoniczną. Jednocześnie strażnicy proszą o wyrozumiałość i cierpliwość ,gdyż priorytetowymi zadaniami są w tej chwili dla nich są działania prewencyjne związane z koronawirusem.

fot. poscigi.pl
metariały: poscigi.pl