LUG Light Factory planuje zainwestować w Królestwie Maroka. Chodzi o produkcję urządzeń elektrycznych.

Deklarację zainteresowania inwestycją bezpośrednią przyjął w czwartek (21.01) Abderrahim Atmoun, Ambasador Królestwa Maroka. List intencyjny podpisano w siedzibie LUG w Zielonej Górze. Ambasador odwiedził zakład produkcyjny grupy i Centrum Badawczo-Rozwojowe w Nowym Kisielinie. Zarząd spółki zadeklarował, że rozważy zlokalizowanie inwestycji w Prowincjach Południowych i gotowość do konkretnych rozmów biznesowych w tym zakresie pod przewodnictwem Ambasady Królestwa Maroka w Polsce.

– Z dużym zainteresowaniem zapoznaliśmy się z informacjami na temat potencjału inwestycyjnego Królestwa Maroka, które przedstawił nam Pan Ambasador, ze szczególnym uwzględnieniem planu rozwoju Prowincji Południowych – mówi Ryszard Wtorkowski, prezes zarządu LUG. – Dalsza ekspansja zagraniczna jest dla naszej firmy jednym z priorytetów strategicznych, a z uwagi na dużą ilość projektów, w których potencjalnie mogłyby znaleźć zastosowanie nasze produkty, region ten jest zdecydowanie interesującym kierunkiem, który przeanalizujemy pod kątem możliwości lokalizacji inwestycji w przyszłości – podkreślił. – Jestem przekonany, że z naszym doświadczeniem, know-how i możliwościami technologicznymi, LUG, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom oświetleniowym LED, może odnieść znaczący sukces na rynku marokańskim oraz przyczynić się do dalszego zrównoważonego rozwoju i poprawy poziomu bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców w regionie.

13 stycznia, deklarację zainteresowania bezpośrednią inwestycją w Maroku złożyli przedstawiciele polskich firm uczestniczących w spotkaniu zorganizowanym przez Ambasadę Królestwa Maroka w Warszawie. W gronie zaproszonych firm znalazł się zarząd LUG Light Factory, który z uwagi na inne zobowiązania (podpisanie umowy z Urzędem Miasta Warszawa na wymianę oświetlenia w stolicy), deklarację podpisał później.

Warto wspomnieć, że produkty LUG są już obecne na rynku marokańskim, od kilku lat oświetlając obiekty w północnej części kraju. Oferta spółki spotyka się z rosnącym zainteresowaniem lokalnych inwestorów, stąd deklaracja o chęci rozszerzenia obecności firmy w regionie.

Grupę Kapitałową LUG tworzy dziesięć spółek działających w Europie, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce, w której Maroko jest dziś jednym z najatrakcyjniejszych rynków inwestycyjnych.

O LUG

LUG to czołowy producent opraw oświetleniowych w Europie. Grupa sprzedaje swoje produkty w Polsce i kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Posiadająca ponad 30 lat doświadczenia firma z siedzibą w Zielonej Górze, od 2008 roku funkcjonuje jako Grupa Kapitałowa. W jej skład wchodzą: LUG S.A., LUG Light Factory Sp. z o.o., LUG GmbH, LUG do Brasil Ltda, LUG Lighting UK Ltd., TOW LUG Ukraina, BIOT Sp. z o.o., LUG Argentina S.A., LUG Turkey, LUG Services Sp. z o.o., ESCOLIGHT Sp. z o.o. oraz LUG West Africa Ltd. LUG S.A. od listopada 2007 roku jest notowana na rynku NewConnect zarządzanym przez warszawską GPW.

(rk)-WZG