Dzisiaj (30.12) w Dolinie Gęśnika stanął kolejny pojemnik na nakrętki w kształcie winogron. Z inicjatywy prezydenta Janusza Kubickiego i klubu radnych Zielona Razem do końca roku w mieście będzie 13 eleganckich winogronek. Ale to jeszcze nie koniec akcji! W dodatku pojemniki znajdziemy na mapie Google.

Radny Filip Gryko (Zielona Razem) zaproponował, aby postawić pojemnik w Dolinie Gęśnika. – To najlepsze miejsce dla mieszkańców aż czterech osiedli – tłumaczy. – Podoba mi się ta akcja społeczna. Zielonogórzanie wspólnie działają i dbają o środowisko.

Mieszkańcy nie będą mieli problemów, żeby odnaleźć pojemniki.

– Zgłosiliśmy do mapy Google wszystkie 13 lokalizacji – wyjaśnia radny Robert Górski (Zielona Razem). – To dobra promocja winogronek na nakrętki. Mapa ułatwi zielonogórzanom poszukiwania.

Brak opisu.
fot. Piotr Jędzura ŁZ

Przypomnijmy. Do końca roku stanie 11 nowych winogronek na nakrętki. Na pomysł akcji wpadł prezydent Janusz Kubicki, który zainspirował się pojemnikami na nakrętki, które zobaczył w innych miastach. Zielona Góra słynąca z tradycji winiarskich serduszka zastąpiła winogronkiem. Pierwszy pojemnik pod koniec października ustawiono przy stacji rowerowej w pobliżu urzędu miasta. Kolejny przy ulicy Truskawkowej na Chynowie, gdzie mieszkańcy z powodzeniem zbierali nakrętki dla małej chynowianki Ani Orłowskiej, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

Akcja zrobiła furorę. Pojemnik przy urzędzie miasta opróżniany jest co tydzień. Mieszkańcy dopominali się o kolejne winogronka, dlatego postanowiono, że każdy z radnych Zielonej Razem wybierze jedną lokalizację w swoim okręgu.

Eleganckie pojemniki wykonało Makerspace Laboratorium Tomka Drapiewskiego. Ta sama firma postawiła poidełka dla psów.

Do końca roku w Zielonej Górze skorzystamy z 13 pojemników na nakrętki.

To jednak jeszcze nie koniec! –  Mieszkańcy zgłaszają naszym radnym wiele propozycji kolejnych lokalizacji – mówi radny Paweł Wysocki (Zielona Razem). – Wśród nich jest np. Jędrzychów. Nie jesteśmy w stanie postawić pojemników w każdym wskazanym miejscu. Ogłosimy konkurs, w którym zielonogórzanie wybiorą najpopularniejsze lokalizacje – zapowiada.

Brak opisu.
fot. Piotr Jędzura ŁZ

Pojemniki na nakrętki lokalizacje:

* przy stacji rowerowej w sąsiedztwie urzędu miasta

* Chynów, ul. Truskawkowa

* ul. Ptasia, koło ronda

* ul. Moniuszki przy Jadłodzielni

*osiedle Zacisze, koło podświetlanego napisu, w sąsiedztwie ronda

* ul. Sobieskiego przy schodach prowadzących do sądu

* przy stacji roweru miejskiego, ul. Morelowa

* przy OSP Stary Kisielin

* na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Wojska Polskiego naprzeciwko Lidla

* przy OSP Racula

* przy Konfinie na os. Pomorskim

* na osiedlu Czarnkowo w Łężycy

* koło miasteczka ruchu drogowego w Dolinie Gęśnika

(rk)-WZG