Mamy dobrą wiadomość dla kierowców. Ulica Zjednoczenia jest przejezdna. W przyszłym tygodniu szykuje się też otwarcie remontowanej ulicy Energetyków.

Remont Zjednoczenia ruszył w połowie września. To fragment od skrzyżowania z ulicą Herberta w stronę wiaduktu, do miejsca, które znajduje się kilkadziesiąt metrów za krzyżówką z Działkową. Roboty za 4 mln 300 tys. zł wykonała firma Kontrakt z Krosna Odrzańskiego. Obie jezdnie doczekały się modernizacji. W ramach inwestycji powstały nowe chodniki, ciągi pieszo-rowerowe i kanalizacja deszczowa. Odnowiono zatoki autobusowe, a przystanek autobusowy przesunięto w stronę osiedla Młodzieżowiec.

fot. Igor Skrzyczewski UM

Krzysztof Staniszewski, zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Drogami w magistracie nie ukrywa, że podczas remontu nie brakowało problemów.  – Wykonawca poradził sobie bardzo dobrze, choć w ziemi natrafił na kilka niespodzianek, których nie było na mapie projektowanej inwestycji – mówi K. Staniszewski. –  Autobusy MZK będą zatrzymywały się na jezdni, bo na zatokach autobusowych trwają ostatnie poprawki.

Finisz na Energetyków

Kończą się też roboty przy ulicy Energetyków. Dyrektor K. Staniszewski zapowiada, że w przyszłym tygodniu ulica będzie otwarta. –  Rozmawiamy z wykonawcą, żeby tak się stało już w poniedziałek lub we wtorek. Do marca potrwa jeszcze budowa chodników przy ulicy Energetyków.

fot. Igor Skrzyczewski UM

Przypomnijmy. Miasto przebudowało skrzyżowanie ulic Energetyków i Elektronowej. Kierowcom będzie łatwiej skręcić do centrum handlowego. Ulica Energetyków została poszerzona o dodatkowe pasy ruchu dla bezpieczeństwa pieszych i kierowców. Na wspomnianym skrzyżowaniu Energetyków i Elektronowej wydzielono lewoskręt w ulicę Elektronową. Wykonano kanalizację deszczową. Na jezdni położono nowy asfalt.

Po rozszerzeniu zakresu robót w wyniku oszczędności poprzetargowych, pomiędzy zjazdem do Tesco (market jest zamknięty, działa galeria) wydzielono dodatkowy trzeci pas włączania do ruchu z marketu przy ul. Energetyków i wyłączania z ruchu z ul. Energetyków w Batorego. Ma to pomóc rozładować korki w tym miejscu. Wydłużono nową ścieżkę rowerową, która prowadzi od krzyżówki ulic Zjednoczenia i Energetyków do zjazdu na osiedle za zamkniętym marketem Tesco.

Nową nawierzchnię zyskała jezdnia w obrębie skrzyżowania z ulicą Elektronową. Zamontowano nowe wpusty uliczne.

Wykonawcą remontu jest Przedsiębiorstwo Drogowe Bud-Dróg z Kożuchowa. Koszt zadania to 1 mln 67 tys. zł.

fot. Igor Skrzyczewski UM
(rk)-WZG