Policjanci kryminalni z Wydziału Kryminalnego KMP oraz Komisariatu II Policji zatrzymali dzisiaj rano dwóch młodych mężczyzn, którzy włamali się do kilku piwnic na zielonogórskich osiedlach mieszkaniowych. Ich łupem padły między innymi elektronarzędzia i rowery. Jeden z nich jest znany policjantom i był już skazywany za wcześniejsze kradzieże, drugi to kolejny nieletni w czasie ucieczki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

fot. KMP Zielona Góra

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Zielonej Górze wraz z kolegami z  Komisariatu II Policji od kilku dni zajmowali się włamaniami do piwnic na osiedlach mieszkaniowych. Dzięki doskonałej znajomości środowiska przestępczego policjanci operacyjni z Wydziału Kryminalnego KMP w Zielonej Górze wytypowali mężczyznę, który mógł być sprawcą tych włamań. Dzisiaj wcześnie rano został on zatrzymany – właśnie wracał do domu na kolejnym skradzionym rowerze. Po chwili przyjechał drugi młody mężczyzna na rowerze – jak się okazało to 16-latek, który uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

fot. KMP Zielona Góra

Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani. 16-letni zielonogórzanin, uciekinier z MOW usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i po przesłuchaniu został odwieziony do Policyjnej Izby Dziecka w Gorzowie Wlkp. Tam będzie czekał na konwój do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

fot. KMP Zielona Góra

Drugi z mężczyzn – dobrze znany policjantom 39-letni zielonogórzanin – został zatrzymany w policyjnym areszcie. Mężczyzna był wcześniej wielokrotnie skazywany za przestępstwa przeciwko mieniu. Policjanci gromadzą materiał procesowy, z którym prokurator będzie mógł wystąpić do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 39-latka. Podczas przeszukania piwnicy należącej do zatrzymanego policjanci odnaleźli również elektronarzędzia skradzione podczas włamań do piwnic.

fot. KMP Zielona Góra

W trakcie dzisiejszych porannych działań policjanci dotarli także do jednej z osób, która kupiła wcześniej skradziony rower. Rower został już zwrócony właścicielowi, a nabywca skradzionej rzeczy usłyszy zarzut paserstwa.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Za paserstwo natomiast grozi do od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

materiały: KMP Zielona Góra