Miejski Zakład Komunikacji zmienia umiejscowienie punktu sprzedaży biletów. Od pierwszego stycznia pasażerowie nie kupią już ich na ulicy Kupieckiej. Punkt zostanie przeniesiony do Centrum Przesiadkowego przy ulicy Bema. 

Zmiany spowodowane są przede wszystkim komfortem dla kupujących i pracowników obsługi. W Centrum Przesiadkowym są zdecydowanie lepsze warunki dla tego typu placówki stąd właśnie decyzja o przenosinach. Oczywiście nie będzie tak, że w centrum miasta nie będziemy mogli kupować biletów. Przez cały czas działają automaty biletowe przy byłym domu towarowym Centrum oraz na przystanku przy “Elżbietankach”.  Wkrótce w mieście pojawi się też 11 nowych urządzeń biletowych.

Jak mówi dyrektor MZK Barbara Langner – Będą to nowoczesne urządzenia, przystosowane do bezgotówkowych form zakupu. Wszystkim płatności w nowych automatach dokonamy elektronicznie – za pomocą karty płatniczej czy telefonu. Nowe automaty biletowe zostaną zamontowane w pierwszy kwartale przyszłego roku. Łącznie pasażerowie MZK będą mieli do dyspozycji 16 urządzeń samoobsługowych zlokalizowanych na terenie miasta.