Będzie to seans muzyczny, w którym przy pomocy pierwotnych dźwięków, wibracji, częstotliwości natury i świata, przeniesiemy się do przestrzeni, w której nie ma ograniczeń, poszybujemy w kosmiczne przestworza wszechświata i swoich wnętrz. Pozwolimy się otoczyć i przeniknąć muzyce oraz wibracjom, które można poczuć na skórze, wewnątrz ciała, każdą komórką.

Umożliwią nam to archaiczne instrumenty o kilkunastowiekowej tradycji – gongi i mis dźwiękowe, oraz inni muzyczni przyjaciele, tj. bęben oceaniczny, sansula, kalimba, tank drum, ksylofon, grzechotki, dzwonki rurowe, dzwoneczki Zaphir, tingsza.

SEANS MUZYCZNY będzie towarzyszem dla pięknego pokazu laserowych iluminacji ZORZY POLARNEJ, po którym odbędzie się premierowy pokaz filmu Aurora – pierwszego na świecie WIDEO ZORZY zarejestrowanego w czasie rzeczywistym.

Zorza polarna to jedno z najbardziej niezwykłych i spektakularnych zjawisk, jakie człowiek może zaobserwować w przyrodzie. Doświadcz jej i Ty, oglądając pierwsze na świecie wideo zorzy, zarejestrowane w czasie rzeczywistym w rozdzielczości 4096 x 4096 px. Dzięki filmowi udasz się w niezapomnianą podróż na koło podbiegunowe, gdzie zobaczysz ją z bliska, niczym na wyciągnięcie ręki. Dowiesz się także, w jaki sposób powstaje ten fenomen przyrody i jak przestrzeń kosmiczna może oddziaływać na ziemską atmosferę tworząc niezapomniane widoki. Przed pokazami premierowymi, w holu Planetarium, odbędzie się wyjątkowe show, wprowadzające w klimat pokazu.

GDZIE: Hol w Centrum Nauki Keplera / ul.Sikorskiego 4 / Zielona Góra

KIEDY: NIEDZIELA / 20.10.2019 r. /
1 seans – g. 16:30
2 seans – g. 17:30

Każdy seans potrwa 30 minut.

CENA:
Seans muzyczny i pokaz iluminacji zorzy są bezpłatne i rozpoczną się pół godziny przed każdym z seansów premierowych.

Pokazy premierowe odbędą się o godzinach 17.00 i 18.00.