Pozycjonowanie stron internetowych

  • Oferta dostosowana do Twoich potrzeb i możliwości
  • Audyt i optymalizacja strony
  • Wartościowe treści i linki

Pozycjonowanie strony internetowej to proces, którego celem jest zwiększenie widoczności domeny w bezpłatnych wynikach wyszukiwania wyszukiwania dla wybranych słów kluczowych. Prace nad pozycjonowaniem strony internetowej polegają na optymalizacji kluczowych elementów witryny, rozbudowę jej strukturę treści oraz budowania zaplecza linków przychodzących (backlinks i link building)

Na całość prac związanych z pozycjonowaniem składa się bardzo dużo procesów dotyczących działań SEO. Część z nich przeprowadza się na stronie (on-site SEO), a część poza stroną (off-site SEO). Procesy SEO on-site to między innymi optymalizacja kodu strony, optymalizacja publikowanych treści, publikowanie nowych treści. Prace SEO off-site obejmują pozyskiwanie wartościowych linków przychodzących dla naszej strony.

Pozycjonowanie – co to jest?

Pozycjonowanie strony internetowej lub pozycjonowanie sklepu internetowego to zwiększanie widoczności słowa kluczowego lub nawet całej grupy słów kluczowych w wyszukiwarce internetowej. Dzięki temu użytkownik wyszukiwarki internetowej po wpisaniu interesującej go frazy otrzyma odpowiedź najbardziej pasującą do jego zapytania.

Google bardzo mocno dba o to, aby na wysokich pozycjach znajdowały się najlepsze wyniki dla danego użytkownika. Te informacje mają spełniać wymagania użytkownika, mają być bezpieczne, szybko dostarczone i użyteczne. Taka też jest misja samej firmy Google.

Misja firmy Google

Wyszukiwarki do ustalania pozycji na stronie wyników wyszukiwania (SERP – search engine result page) wykorzystują ponad 200 czynnik algorytmicznych. Aby zebrać te informacje Google wykorzystuje programy do skanowania stron internetowych (roboty wyszukiwania, web crawler), następnie przetwarza zebrane informacje. Na podstawie tych wyników algorytm określa miejsce strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Poza czynnikami algorytmicznymi wyszukiwarka Google wykorzystuje też czynniki behawioralne – takie jak wcześniejsze wyszukiwania, bierze też pod uwagę położenie użytkownika, urządzenie z jakiego korzysta.

Pozycjonowanie stron – na czym polega?

Pozycjonowanie strony internetowej polega na dostosowaniu się jak najlepiej do wymagań działającego algorytmu. Wpływ na wynik pozycjonowania będą miały takie elementy jak: struktura i architektura strony internetowej, poprawność kodu witryny internetowej, dostępność dla robotów wyszukiwania, pokrycie tematyczne domeny (topical authority), linki przychodzące, linki wewnętrzne i wiele więcej.

Pozycjonowanie więc polega na tym aby dostosować stronę do wymagań wyszukiwarki pod kątem technicznym, łatwości skanowania, rozbudowy treści na stronie (content), pozyskiwaniu backlinków (linków przychodzącym). Zadaniem agencji SEO jest przygotowanie i poprowadzenie strony Twojej firmy w kierunku zwiększania widoczności. Podstawowym działaniami w tym kierunku są analiza słów kluczowych, audyt SEO, optymalizacja SEO, rozwój treści w obrębie domeny, analiza i linkowanie wewnętrzne. Równolegle można prowadzić procesu w kierunki pozyskiwanie linków np. poprzez artykuły sponsorowane, aktualne współprace, czy rozwój swojego zaplecza.

Pozycjonowanie WordPress

WordPress jest najpopularniejszym na świecie darmowym, otwartym oprogramowaniem do zarządzania treściami na stronie internetowej. Swoją popularność zawdzięcza dzięki modułowości, niezawodności, łatwości z korzystania. Przez wiele lat ludzie zbudowali wokół niego ogromną społeczność, co przyspieszyło jego rozwój.

Pozycjonowanie strony WordPress polega na wykonywaniu wszystkich prac SEO przy wykorzystaniu tego systemu zarządzania treścią. Dzięki analizie słów kluczowych, a następnie audytowi SEO WordPress wskażemy najważniejsze i najbardziej efektywne rozwiązania pozycjonujące stronę. Jeżeli będzie potrzeba rozbudujemy Twoją stroną o niezbędne funkcjonalności.

Jeżeli jeszcze nie masz strony na WordPress, a chcesz w przyszłości stworzyć stronę internatową i ją pozycjonować lub reklamować, to możesz skorzystać z naszych usług tworzenia stron internetowych WordPress. Zbudujemy stronę od razu pod kątem prac reklamowych.

Pozycjonowanie WordPress

Pozycjonowanie Woocommerce

WooCommerce do bezpłatna wtyczka do WordPressa dzięki której zamienisz swoją stronę internetową w sprzedający sklep internetowy i zaczniesz sprzedaż nawet w jeden dzień.

Pozycjonowanie WooCommerce polega na wykonywaniu podstawowych prac SEO, takich jak analiza słów kluczowych, audyt SEO WooCommerce, analiza struktury stron i architektury serwisu, pozyskiwanie linków. Oraz na wykonaniu dodatkowych prac SEO takich jak określenie procedur w przypadku zmian produktów, unikanie wewnętrznej duplikacji treści.

Jeżeli jeszcze nie masz sklepu na WooCommerce, a chcesz w zacząć zarabiać sprzedając przez sklep internetowy i go pozycjonować lub reklamować, to możesz skorzystać z naszych usług tworzenia sklepów internetowych WooCommerce. Zbudujemy sklep od razu myśląc o późniejszej promocji.

Pozycjonowanie WooCommerce
Pozycjonowanie Szczecin

Pozycjonowanie Szczecin

Pozycjonowanie Zachodniopomorskie

Pozycjonowanie Zachodniopomorskie

Pozycjonowanie Toruń

Pozycjonowanie Toruń

Pozycjonowanie Krosno Odrzańskie

Pozycjonowanie Krosno Odrzańskie

pozycjonowanie stron lubuskie

Pozycjonowanie Stron Lubuskie

Pozycjonowanie Stron Zielona Góra

Pozycjonownie Gorzów Wielkokpolski

Pozycjonowanie Stron Gorzów Wielkopolski

Pozycjonowanie Sulechów

Pozycjonowanie Stron Sulechów

Pozycjonowanie Nowa Sól

Pozycjonowanie Stron Nowa Sól