Do roboty, bo nie ma na co czekać – tak mówi o parkingu wielopoziomowym obok Centrum Zdrowia Matki i Dziecka prezydent Janusz Kubicki. I tu prośba do mieszkańców, żeby wypowiedzieli się, jak parking ma wyglądać.

Do wyboru są trzy koncepcje, na które można głosować >>>TUTAJ<<<

Wszyscy pewnie wiemy, jeżeli kiedykolwiek próbowaliśmy zaparkować koło szpitala, jak to jest trudne. Mamy podpisaną umowę ze Szpitalem Uniwersyteckim i Urzędem Marszałkowskim. Mam nadzieję, że się z niej nie wycofają. My jesteśmy gotowi wziąć na siebie gros kosztów związanych z tą inwestycją, żeby powstała jak najszybciej. Kończymy etap przygotowania dokumentacji – Janusz Kubicki.

Metalowe panele czy konstrukcja przeplatana zielenią? Decyzja należy do nas. Głosowanie trwa do 18 grudnia. Prezydent chce, żeby parking był gotowy w przyszłym roku.

Chcemy, żeby ten parking nie był taki sztampowy, zwłaszcza, że będzie widoczny od ulicy. Mam nadzieję, że uda nam się to wybudować w przeciągu roku. Jestem gotów jak najszybciej się za to zabrać – Janusz Kubicki.

Przypomnijmy, że na wielopoziomowym parkingu ma się zmieścić ok. 200-250 aut, a w ramach inwestycji będzie również przebudowana ulica Waryńskiego. Miasto zabezpieczyło wkład własny w wysokości 2,5 miliona złotych, a cała inwestycja będzie kosztować 20 milionów.

MK - Radio Index