W najbliższą sobotę (29.08) Łódź będzie gospodarzem finału Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów. Polacy bronić będą złotych medali zdobytych przed rokiem w Lamothe-Landerron. Zawody rozpoczną się 29 sierpnia o godzinie 15:30 na łódzkiej Moto Arenie.

Po raz czwarty w 13 letniej historii tych zmagań, Polska będzie gospodarzem turnieju finałowego o tytuł najlepszej młodzieżowej reprezentacji w Europie. Podopieczni trenera Rafała Dobruckiego to absolutni dominatorzy tych zmagań. Na 12 rozegranych finałów, Polacy zwyciężyli w dziewięciu, a przed dwoma laty w Daugavpils zajęli drugie miejsce.

Biało-czerwoni to nie tylko najbardziej utytułowani uczestnicy sobotniego finału, to również główni kandydaci do zwycięstwa. Rywalami Polaków będą Szwedzi, Słowacy, Duńczycy, Czesi, Łotysze oraz reprezentanci „młodej Europy”.

Polskę reprezentować będą młodzieżowcy startujący na co dzień w PGE Ekstralidze: Norbert Krakowiak, Dominik Kubera (kapitan) oraz Jakub Miśkowiak. Rezerwowym będzie Mateusz Cierniak z pierwszoligowej Unii Tarnów.

Co ciekawe, najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii Drużynowych Mistrzostw Europy jest kapitan Żużlowej Reprezentacji Polski na te zawody, czyli Dominik Kubera. „Domin” wziął udział w czterech finałach zmagań, w których zdobył trzy złote medale oraz jeden srebrny.

Warto dodać, że w tym roku, Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów zostaną rozegrane w nowej formule. Zamiast czterech zespołów, w turnieju finałowym udział weźmie siedem drużyn, a każda z nich wystawi trzech zawodników podstawowych oraz jednego rezerwowego.

Skład Żużlowej Reprezentacji Polski na DMEJ w Łodzi:
16. Norbert Krakowiak
17. Dominik Kubera „C”
18. Jakub Miśkowiak
27 . Mateusz Cierniak

Materiały Falubaz.com