Zielonogórska policjantka wczoraj po południu rozpoznała poszukiwanego listami gończymi w pracowniku pizzerii, który przygotowywał jej pizzę w lokalu w jednym z miast naszego województwa. Mężczyzna pochodzący z Zielonej Góry od 4 lat ukrywał się w innych miastach. Fotograficzna pamięć policjantki pomogła zatrzymać poszukiwanego, który jeszcze dzisiaj trafi do aresztu śledczego.

Zatrzymywanie osób poszukiwanych jest jednym z najbardziej pracochłonnych zadań Policji. Każdy policjant podczas legitymowania ma obowiązek sprawdzić bazy danych – obecnie nie tylko krajowe, ale całej Strefy Schengen – czy osoba nie jest poszukiwana przez Prokuratury, Sądy czy jednostki Policji. Zielonogórski Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób prowadzi w ciągu roku poszukiwania około 100 osób zaginionych i 350 poszukiwanych w sprawach kryminalnych. Kilkadziesiąt spraw poszukiwawczych toczy się od kilku lat, głównie z powodu wyjazdu poszukiwanej osoby za granicę.

Jedną z takich osób był jeszcze do wczorajszego popołudnia 28-letni zielonogórzanin, który za przestępstwa kradzieży z włamaniem oraz trzykrotnego prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości ma do odbycia 2 lata i 8 miesięcy więzienia. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze i wydano za nim 4 listy gończe.  28-latek poszukiwany od 4 lat ukrywał się w różnych miastach w Polsce.

Zielonogórska policjantka wczoraj po południu spędzała miło czas z rodziną w pizzerii w jednym z miast naszego województwa. Czekając na zamówioną pizzę obserwowała mężczyznę za kontuarem, który ją przygotowywał. Jego twarz wydała się policjantce znajoma – okazało się, że rzeczywiście ta twarz widnieje na listach gończych, które wydał zielonogórski sąd. Funkcjonariuszka dyskretnie zadzwoniła po policjantów z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób KMP w Zielonej Górze. Sprawdzenie tożsamości mężczyzny potwierdziło, że policjantka bardzo dobrze rozpoznała poszukiwanego. 28-latek trafił do policyjnego aresztu, skąd zostanie przewieziony do Aresztu Śledczego w Zielonej Górze.

Również wczoraj zielonogórscy policjanci zakończyli 3 inne poszukiwania: 43-letniego mężczyzny na którego wydany został Europejski Nakaz Aresztowania. Był poszukiwany za paserstwo i handel narkotykami od 2017 roku i wpadł w Niemczech gdzie próbował pobić policjanta. Drugim zatrzymanym wczoraj przez policyjny patrol jest 34-letni zielonogórzanin poszukiwany od 2 lat za pobicie. Trzeci zatrzymany również poszukiwany za pobicie, to 28-latek na którego list gończy wpłynął do KMP kilka dni temu.

materiały KMP Zielona Góra