Racula zyskała elegancki plac rekreacyjno-sportowy przy ul. Rodła. Pieniądze na tę inwestycję znalazły się w Budżecie Obywatelskim i funduszu sołeckim.

Z placu można skorzystać niemal w samym centrum sołectwa. Kosztował 159 tys. zł, z  czego z Budżetu Obywatelskiego przeznaczono na niego 100 tys. zł, a z tzw. funduszu sołeckiego twardego na inwestycje kolejne 59 tys. zł. Za te pieniądze wykonano ogrodzenie, utwardzono cały teren, postawiono ławki, scenę, która przyda się podczas występów artystycznych i miejskich dożynek. Mieszkańcy z pewnością ucieszą się też z grilla i doposażenia placu zabaw. Wcześniej z własnych funduszy sołectwo Racula odwodniło też teren pod plac i uruchomiło siłownię pod chmurką.

fot. Facebook Racula na bieżąco
fot. Facebook Racula na bieżąco

– Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom za współpracę i zaangażowanie przy zbieraniu potrzebnych głosów do zwycięstwa w miejskim budżecie partycypacyjnym – mówi radny z Raculi, Tomasz Sroczyński (Zielona Razem). – Wydawało się, że funduszy wystarczy nam na wszystko. Tymczasem, musimy powalczyć jeszcze o wiatę i zamontowanie nowej skrzynki elektrycznej na placu. Już teraz jednak nie mamy się czego wstydzić – podkreśla.

Warto dodać, że mieszkańcy zaparkują przed placem na nowych dziewięciu miejscach parkingowych. Kolejne powstaną z płyt chodnikowych, które pozyskano z rozbiórki przy ul. Głogowskiej, gdzie w zeszłym roku zbudowano ścieżkę rowerową.

fot. Facebook Racula na bieżąco
fot. Facebook Racula na bieżąco

Mirosława Jabłonka, sołtyska Raculi dodaje, że na placu trzeba jeszcze podłączyć wodę. – To ujęcie przyda się w trakcie imprez, ale nie tylko. Miasto Zielona Góra za co jesteśmy bardzo wdzięczni ufundowało kwietnik z dużego pnia drzewa, jest bardzo kolorowo. Ale wiadomo musi być systematycznie podlewany.

Sołtyska informuje też, że w tym roku z uwagi na pandemię koronawirusa imprezy w Raculi nie dojdą do skutku. – 15 tys. zł, które mamy na ich organizację, chciałabym przerzucić na zakup ławek i koszy na śmieci – zdradza M. Jabłonka. – Decyzję w tej sprawie we wrześniu podejmie jednak zebranie sołeckie – zastrzega.

fot. Facebook Racula na bieżąco
fot. Facebook Racula na bieżąco
(rk)-WZG