Piwo czy lemoniada? Oto jest pytanie – butelki z jakim napojem tak misternie poukładano na końskim wozie? Ja stawiam na piwo – pisze Tomasz Czyżniewski.

Zdjęcie profilowe Tomasza Czyżniewskiego, Obraz może zawierać: 1 osobaPiwo czy lemoniada? Oto jest pytanie – butelki z jakim napojem tak misternie poukładano na końskim wozie? Ja stawiam na piwo.

Nie znam daty wykonania tego zdjęcia. Może lata 40., może 50. Na pewno Zielona Góra. Plac Kolejarza. Widać drogowskaz na Dworzec Gł. i na Poznań. Z tyłu zabudowania Lumelu.

Wracając do pytania, dlaczego stawiam na piwo? Popatrzcie na ciekawy sposób transportowania beczek, które zawieszone są pod wozem. Nie słyszałem, by w beczkach wożono lemoniadę. Dlatego stawiam na piwo. Panowie pewnie wracają spod dworca po rozwiezieniu towaru.

#DawnaZielonaGóra #Sulechowska

reprodukcja Bronisław Bugiel

Przypominam, że w moich tekstach o dawnej Zielonej Górze, wykorzystuję również Wasze wspomnienia. Dopisanie uwag i wspomnień traktuję jako zgodę na publikację. W ten sposób razem możemy ciekawiej opowiadać o naszym mieście.

 

facebook Tomasz Czyżniewski