Tradycyjna wiecha przyozdobiła przyszłe Centrum Zdrowia Matki i Dziecka powstające na terenie Wojewódzkiego Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Realizacja największej inwestycji medycznej w regionie przebiega zgodnie z harmonogramem robót.

W przyszłym roku, o tej porze, najnowocześniejszy obiekt szpitalny w lubuskiem powinien być gotowy do uzbrojenia w specjalistyczny sprzęt, a z początkiem 2021 roku do przyjęcia pierwszych małych pacjentów. Inwestycja realizowana w Zielonej Górze jest największą, jaka ma miejsce w służbie zdrowia po 1989 roku na terenie naszego województwa.

Centrum Zdrowia Matki i Dziecka będzie placówką, która pomieści blisko dwustu pacjentów. Znajdą się tu specjalistyczne oddziały dedykowane najmłodszym oraz ich matkom, w tym między innymi jedyny w województwie Oddział Intensywnej Terapii dla noworodków. Z początkiem 2021 roku placówka ma zacząć przyjmować pierwszych małych pacjentów. Inwestycja na terenie Wojewódzkiego Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze warta jest blisko 200 milionów złotych, z czego zdecydowana większość pochodzi z dofinansowania Unii Europejskiej.