W wyniku działań operacyjnych zielonogórscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzieże z włamaniami do domów jednorodzinnych i warsztatów, a także mężczyznę, który odpowie za paserstwo. Jeden z mężczyzn został zatrzymany na tzw. „gorącym uczynku”.

fot. KMP Zielona Góra

Dzięki zaangażowaniu policjantów, wiele ze skradzionych przedmiotów odzyskano i wkrótce zostaną zwrócone właścicielom. Jeden z podejrzanych został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do zielonogórskich komisariatów i komendy miejskiej zaczęły wpływać  zgłoszenia o kradzieżach z włamaniami do domów w różnych miejscach Zielonej Góry. Zielonogórscy policjanci natychmiast podjęli działania operacyjne, a w ich wyniku policyjny patrol na jednej z ulic zatrzymał 24-letniego mężczyznę podczas włamania do jednego z domków. Mężczyzna próbował ukryć się przed policjantami – wszedł pod stół i przykrył się kocem. Jak ustalili policjanci, ten sam 24-latek kilka tygodni wcześniej był zatrzymany także w chwili gdy włamał się warsztatu samochodowego.

fot. KMP Zielona Góra

Ponadto policjanci wytypowali także kolejnego podejrzanego, którym okazał się 32-letni zielonogórzanin. On także został zatrzymany. Przy 32-latku policjanci znaleźli narkotyki. Po przeszukaniach w mieszkaniach zatrzymanych kryminalni znaleźli m.in. biżuterię, elektronarzędzia oraz rowery. Obaj mężczyźni są znani policji i byli już wcześniej wielokrotnie notowani za kradzieże i włamania. Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniami, a 32-latek dodatkowo także zarzut posiadania narkotyków. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze 32-latek został tymczasowo aresztowany, natomiast 24-latka objęto policyjnym dozorem.

W kilka dni po zatrzymaniach policjanci ustalili i zatrzymali jeszcze kolejnego, 28-letniego mężczyznę, który miał swój udział w przestępczym procederze.  28-latek przyznał się do kupowania części skradzionych przedmiotów. Usłyszał zarzut paserstwa, które to przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, gdzie znajdują się skradzione podczas włamań przedmioty i część z nich odzyskano, m.in. dwa rowery, kosiarkę spalinową i różne elektronarzędzia oraz biżuterię. Trwa ustalanie ich właścicieli.

Sprawa jest rozwojowa, ponieważ zatrzymani mężczyźni mogą mieć związek także z innymi podobnymi przestępstwami, do których w ciągu ostatnich tygodni dochodziło na terenie Zielonej Góry.

fot. KMP Zielona Góra

materiały KMP Zielona Góra