Opryski były, ale jeszcze efektywniejsze mają być przy wsparciu nauki. Zakład Gospodarki Komunalnej zasięga wiedzy z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Chodzi o walkę z kleszczami.

Obecny dziś w porannej Rozmowie na 96 FM Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej wierzy, że dzięki temu walka z kleszczami będzie jeszcze skuteczniejsza.

Dzisiaj poznamy takie wstępnie wyniki badań, gdzie tych kleszczy jest w Zielonej Górze najwięcej. Te jesienne badania naukowcy już przeprowadzili. Cieszę się, że Uniwersytet Zielonogórski zareagował na naszą propozycję współpracy. Chcemy wiedzieć, gdzie jest więcej kleszczy, gdzie jest ich mniej. Aby być może z jednych miejsc zrezygnować, kosztem intensywnych oprysków w przyszłym roku w innych miejscachKrzysztof Sikora.

Szef ZGK podkreśla, że zależy mu na tym, aby mieszkańcy byli bezpieczniejsi i żeby pieniądze na opryski były wydawane efektywniej.

Wczesną wiosną, kiedy te drobnoustroje nie rozwiną na tyle, żeby były dla nas szkodliwe, to reagujemy. Wczesną wiosną, na przełomie marca, najpóźniej na początku kwietnia. Chcemy wiedzieć, jak to wygląda naukowo. Myślę, że to będzie ciekawa wiedza – Krzysztof Sikora.

Więcej o planach ZGK w całej Rozmowie na 96 FM z Krzysztofem Sikorą.

Rozmowa na 96FM: Krzysztof Sikora

W studiu Radio Index 96 fm: Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gosodarki Komunalnej w Miasto Zielona Góra.

Opublikowany przez Radio Index 96 fm Poniedziałek, 5 października 2020

MK - Radio Index