Winne Wzgórze wypiękniało za sprawą palm, które dzisiaj (4.09) posadzono przy Palmiarni. Koszt roślin to ok. 16 tys. Sprawę pilotował radny Robert Górski (Zielona Razem). Zobaczcie zdjęcia!

fot. Igor Skrzyczewski UM

Palm jest 16, to dwa gatunki karłatka i szorstkowiec. Rosną na trawniku przy wejściu do Palmiarni. – To gatunki mrozoodporne, poradzą sobie nawet w temperaturze minus 20 stopni – mówi Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej. – Dodatkowo osłonimy je matą, ten rodzaj pierzyny z pewnością zabezpieczy nasze egzotyczne roślinki. A palmy sprawią, że to miejsce, które i tak jest bardzo atrakcyjne, przyciągnie jeszcze więcej turystów

fot. Igor Skrzyczewski UM

W środę (9.08) zostanie posadzonych jeszcze 12 juk. Koszt roślin to ok. 16 tys. Sprawę pilotował radny Robert Górski (Zielona Razem), sadził palmy wspólnie ze swoimi dziećmi i Rafałem Kaszą (radny Zielona Razem)–  W ostatnich latach miejska zieleń bardzo wypiękniała, jest wiele nowych drzew – mówi R. Górski. – Potrzebne są jednak bardziej odważne nasadzenia, a palmy nie kojarzą się z naszym klimatem – podkreśla. – Na pewno spodobają się gościom odwiedzającym Zieloną Górę. A jak przypadną do gustu zielonogórzanom, posadzimy je w innych częściach miasta – zapowiada.

>>> VIDEO Z SADZENIA PALM <<<

fot. Igor Skrzyczewski UM

« 1 z 2 »
(rk)-WZG